ПРОГРАМИ


На нашому сайті представлено три набори програмних пакетів: пакет програм обробки БОЯД PREPRO-2015, пакет програм підготовки вхідных даних AUX-2015 та програмний пакет FILTER.

Пакет програм PREPRO-2015 (назва пакету походить від англійського "Pre-processing" - попередня обробка) прочав створюватися Д. Калліном (Університет Каліфорній, Лівермор, США) в 1974 році і продовжує постійно оновлюватися паралельно з оновленням формату представлення даних в бібліотеках оцінених ядерних даних (БОЯД). Сучасний пакет програм PREPRO-2015 складається з 17 комп'ютерних програм, які є програмами вільного доступу (їх можна завантажити з сайту https://www-nds.iaea.org/public/endf/prepro/ ). Пакет програм PREPRO-2015 призначено для перетворення ENDF/B форматованих ядерних даних з БОЯД у вид ядерно-фізичних величин, які далі можуть бути використані для розрахунків інженерних задач, а також для візуалізації ядерних даних.

На нашому сайті представлено лише 5 програм з пакету PREPRO-2015. При відборі цих програм ми скористалися наступними критеріями: 1) вибрані програми є обов'язковими при проведенні розрахунків нейтронних перерізів з даних, представлених в БОЯД; 2) ядерно-фізичні величини, розраховані з використанням вибраних програм, дають можливість проводити прості інженерні розрахунки; 3) вибрані програми є близькими аналогами програмних модулів, що використовуються у всесвітньо відомому програмному комплексі NJOY , тому їхнє опанування можливо розглядати як перший крок до вивчення цього комплексу.

Пакет програм AUX-2015 (назва пакету походить від англійського "auxiliary" - додатковий) був створений і продовжує оновлюватися О. Грицай (Українский Центр Ядерних Даних, Київ, Україна). Пакет програм AUX-2015 складається з 7 програм, призначених для полегшення введення параметрів при створенні вхідних файлів-завдань для роботи вибраних п'яти програм з пакету PREPRO-2015, підготовки вхідного файлу для графічного пакету Microcal Origin та компонування файлу-бібліотеки з окремих матеріалів.

Програмний пакет FILTER був створений і продовжує оновлюватися О. Грицай (Українский Центр Ядерних Даних, Київ, Україна), складається з програми FILTER-8 та набору спеціалізованих бібліотек даних і призначений для розрахунку нейтронних спектрів після композиційних фільтрів.


Повернутися до UKRNDC головної сторінки

Місцезнаходження

Бази даних

Програми

Новини та повідомлення

Публікації

Інші сайти